Svečana podjela svjedožbi

Autor: Zvonimir Knežević, 20. 7. 2022.

Dana 20. srpnja 2022. se održala svečana podjela svjedožbi o položenim ispitima državne mature. Pored maturanata, razrednika, ravnatelja, roditelja, prijatelja, svojom nazočnošću svečanu podjelu svjedodžbi uveličali su i župan ličko-senjski Ernest Petry, gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić i mons. Marinko Miličević te ravnatelj OŠ dr. Jure Turića Ivica Radošević.
Sve emocije su sažete u govor ravnatelja, župana i razrednika koji su učenici i nazočni nagradili dugotrajnim pljeskom, a dijelove govora možete pročitati ispod...

Na samom početku maturantima se obratio ravnatelj Josip Štampar:

"Dragi maturanti nakon završenog četvrtog razreda Opće gimnazije uspješno ste svladali i ispit državne mature. Ispit je to znanja i zrelosti koji vas je čekao na kraju vašeg četverogodišnjeg gimnazijskog puta kao najviši vrh planine kojem ste se približavali a kojeg ne možete obići već ga morate osvojiti da bi vam se otvorili vidici i da biste mogli nastaviti. Prvi je to veliki ispit a on je samo potvrda na protekle četiri godine vašeg truda i učenja. Stoga čestitam kolegama profesorima i vašim roditeljima koji su vam zajedničkim snagama pomogli doći do vrha, a naviše čestitam vama, maturantima."

Župan Petry pozdravio je sve prisutne i čestitao maturantima na uspjehu.

"Danas možemo biti ponosni da s našeg područja završava jedna generacija gimnazijalaca. S druge strane, možemo kazati da nam je želja, mene kao župana, da upišete fakultete, da ostvarite svoje karijere, a prvenstveno da se vratite u svoj kraj, svojoj očevini i djedovini. Na nama je da vam kroz našu perspektivu i naš rad omogućimo povratak, da vam omogućimo radna mjesta, na čemu intenzivno radimo u posljednjih godinu dana od kada sam Ličko-senjski župan."

Zatim se je obratio razrednik Zvonimir Knežević:

"Roditeljima zahvaljujemo na suradnji i povjerenju koje ste nam dali upisujući djecu u našu Gimnaziju. Mi smo ih poučavali, ali smo ih zajedno odgajali. Sinergija roditelja, učenika i nas profesora, pomogla je u formiranju njihovih osobnosti."

Te razrednica Antonija Pavelić:

"Gledam vas danas i vidim odvažne i hrabre ljude. Neće svi dani koji dolaze biti lagani, ali znajte da imate svoju Gimnaziju Gospić i nas profesore i da se uvijek možete vratiti i naći oslonac u svemu što slijedi."

Dragi moji učenici, mladi ljudi – vrata su vam otvorena, spremni ste za sljedeću stepenicu.

Sretno!

« Svibanj 2024 »